• Wyjazd do SPA na Dzień Kobiet

Wyjazd do SPA na Dzień Kobiet

Wyjazd do SPA na Dzień Kobiet niby oklepane, a jakże potrzebne. Większość z Was, którzy czytają tego bloga są posiadaczami małych słodziaków. Jednak one, jak słodkie by nie były, potrafią dać nam w kość. Funkcjonując z dzieckiem na co dzień, zapominamy o siebie, więc warto czasami odetchnąć. A gdzie, jak nie w SPA, kobiety czują się najlepiej…

Spontaniczny babski wyjazd do Talarii Resort & SPA

Zadzwoniła do mnie moja przyjaciółka Asia z Must Have Fashion i zapytała czy jedziemy do Talaria Resort & SPA. Co chwilę widzę posty znajomych, które tam odpoczywają, więc uznałam, że to super pomysł. Czas się wygrzać w jacuzzi i pooddychać świeżym powietrzem. To był cudowny pomysł. Spakowałam siebie, Zozo i ruszyłyśmy. Z Warszawy to niecałe 1,5h drogi autem, także podróż przebiegła bez marudzenia i okrzyków znudzenia. Pomyślałam też, że małej przyda się kilka dni w basenie i trochę babskich atrakcji.

śniadanie w wannie

Jak pogodzić Ladies SPA z opieką nad dziećmi

Myślałam, że wyjazd z dziećmi to będzie jedna wielka gonitwa za nimi i za ich potrzebami. Okazało się, że dzieciaki wyczuły moment i postanowiły być super grzeczne. Pięknie spały, spacerowały, a także dostojnie zachowywały się w hotelowej restauracji..

Kiedy maluchy smacznie spały, my miałyśmy chwilę dla siebie. Wszystko dzięki mamie Asi, która zostawała z dzieciakami. To był czas na cudowną kąpiel przy świecach, na nadrobienie zaległości magazynowych i wyciszenie się. Postanowiłam skorzystać z takiej możliwości i wziąć relaksującą kąpiel przy świecach. Do tego dobra kawa i dla totalnego rozpieszczenia mini croissanty.

aromatyczna kąpiel przy świecach
aromatyczna kąpiel z płatkami róż
czas na SPA
kobiecy poranek w Talarii Resort & SPA
Talaria Resort & SPA
aromatyczna kąpiel w wannie
babski wyjazd
kąpiel przy świecach

Mięciutki szlafrok i domek ziołowy

Biały, miękki szlafrok, zawsze kojarzył mi się z relaksem i czymś dla kobiety. Zakładasz taki i od razu czujesz się jakoś lepiej. To coś jak piękna biżuteria na Twojej szyji.

Po relaksującej kąpieli skorzystałam jeszcze z domku ziołowego, który jest zdecydowanie moim ulubionym miejscem w Talarii. Jest to pokój, do którego warto się udać właśnie po wygrzaniu w wannie czy jacuzzi. Wypoczniecie tam na łóżkach z sianem, a w powietrzu unosić się będzie aromat ziół, które są podgrzewane na kamiennym piecu. Uwalniające się olejki eteryczne, mają działanie uspokajające oraz przeciwzapalne. Dla mnie jest to cudowne odkrycie, ponieważ do tej pory omijałam sauny szerokim łukiem ze względu na moją naczynkową skórę. W ziołowym domku temperatura nie jest zbyt wysoka, co też mi szalenie odpowiada.

ziołowy domek w Talarii
domek ziołowy Talaria Resort & SPA

Czas na zebranie myśli. Wyjazd do SPA na Dzień Kobiet

Dla mnie takie dni są też ucieczką od codzienności, zgiełku Warszawy i wiecznego pędu. Czasami tak biegniemy, że zapominamy, co jest celem. Zazwyczaj mamy tyle spraw na głowie. Taki wyjazd sprawia, że nagle okazuje się, że pewne sprawy same się poukładają, a inne możemy zupełnie odpuścić. Dobrze złapać taką chwilę oddechu.

Od czasu kiedy pojawiła się Zoja, a u Asi Julek, nie mamy już spokojnych spotkań przy kawie, aby pogadać. Zawsze zajmujemy się maluchami lub domem, bo przecież trzeba łapać chwilę 😉 Dlatego w hotelu mogłyśmy się nagadać, powspominać i pośmiać, a co najważniejsze nawet razem pomilczeć. Może się to wydać dziwne, ale nie dla osób, które znają się 15 lat i taka cisza to umiejętność wspólnego spędzania czasu.

basen w Talarii

Oczywiście pałacyk Talaria oferuje całą gamę atrakcji dla Pań. My będąc tam 3 dni nie byłyśmy w stanie skorzystać ze wszystkich. Koniecznie sprawdźcie ofertę na Dzień Kobiet, bo zdecydowanie warto tu przyjechać. Możecie zacząć dzień w szlafrokach i skończyć go w szlafrokach. Hotel oferuje możliwość zjedzenia posiłków, do których nie musicie się specjalnie przebierać. A jest to uczta dla podniebienia. Szczególnie polecam placek ziemniaczano-gryczany z grzybami oraz suflet czekoladowy. Niebo w gębie i rozkosz dla oka! Przecież na takich wyjazdach pozwalamy sobie na więcej 🙂

Ze strefy wellnes i basenowej możecie korzystać cały dzień. Czas w basenie umila muzyka,która leci pod wodą, a obok macie kilka stanowisk hydromasażu w jacuzzi. Są też różne sauny oraz gabinety masażu. Możecie zahartować ducha w ruskiej bani lub poćwiczyć na siłowni. Niezależnie od tego czy chcecie spędzić ten czas w gronie przyjaciółek czy pobyć same, znajdziecie tu coś dla siebie. Co jest super? Talaria w każdą sobotę oferuje Ladies SPA, czyli pałac staje się niedostępny dla panów!

Możecie również spędzić Dzień Kobiet bardziej lokalnie. My z Ewą, w zeszłym roku, w ramach relaksu skorzystałyśmy z usług znanej nam kosmetolog Asi. Zadbała o nasze dłonie i stopy, a do tego zrobiła cudowny masaż twarzy i zabiegi enzymatyczne. Nieoceniona poprawa nastroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *