• organizacja urodzin dla dwulatki

Urodziny malucha!

Urodziny malucha, wyprawiać, nie wyprawiać? Jak je spędzić? Zoja właśnie skończyła dwa latka. Zeszłej zimy, jak na roczek przystało, wyprawiliśmy jej huczne urodziny, do których przygotowania trwały i trwały… Zamawianie dekoracji, przemeblowanie połowy domu i wymyślanie poczęstunku. Masa pracy! Zdecydowanie miłej pracy, do tego stopnia, że obiecaliśmy sobie, że każde kolejne jej urodziny będą w stylu tropical party. Jednak na obiecywaniu się skończyło ….

Pomysł na urodziny malucha

dwa latka

Kiedy zbliżaliśmy się do jej drugich urodzin, zaczęliśmy się zastanawiać czy aby opcja przaśnego przyjęcia jest dla Zozo najciekawszą wersją. Całe to szykowanie, szukanie, kupowanie, czyli masa czasu, który moglibyśmy spędzić z nią. Jesteśmy na początku roku, czyli ostatnie tygodnie były w mocnym pędzie ze względu na święta, sylwester, itp. Dlatego też postanowiliśmy, że najlepsze co możemy jej dać to czas spędzony razem, tylko ze sobą, we trójkę. Zdecydowanie bez laptopów, w których siedzimy bardzo dużo ze względu na naszą pracę.

Gdzie spędzić urodziny malucha?

Jak postanowiliśmy, tak też się stało. Wiemy, że Zozo uwielbia jeść i wypady do parków rozrywki, więc na to postawiliśmy. Gdy w dniu urodzin otworzyła oczka, usłyszała sto lat i zobaczyła ulubionego, ogromnego omleta. Potem była cała masa życzeń od rodziny i przyjaciół, których słuchaliśmy tuląc się w łóżku. Nie mogło też zabraknąć pamiątkowych zdjęć z tego dnia, więc stworzyłam dla niej mini scenkę urodzinową. Tu zdecydowanie przydały się moje umiejętności fotografa. Choć łatwo nie było. Zoja i kociaki skutecznie niweczyły to, co udało mi się zbudować, więc ostatecznie całość musiałam ukrywać.

sesja na dwa latka
urodziny malucha
sesja zdjęciowa
fotografia dziecięca

Jak już zrobiliśmy milion zdjęć, selfie, a Zo wytarmosiła kota, ruszyliśmy do parku rozrywki. Wybraliśmy ten największy, licząc na wiele atrakcji, ale nasze oczekiwania nie do końca zaspokoił. Digiloo jest mega fajny, w dużej przestrzeni znajdziecie sporo atrakcji, a nawet kąciki na małe wyciszenie. Jednak my wolimy, salę zabaw niedaleko naszego domu, która jest dużo mniejsza i dzięki temu spokojniejsza. Wręcz czujemy tam rodzinną atmosferę, a wszystko za sprawą Pań, które ją prowadzą.

O 5:18 Zojcia zdmuchnęła świeczkę z pancake’owego tortu w Mr Pancake. Uwielbiamy to miejsce. Zdecydowanie najbardziej kolorowe, neonowe i ciekawe miejsce na mapie Warszawy. Do tego jedzonko nie tylko super podane, ale i smaczne. Zoja, która na co dzień nie jada słodkości, wsunęła ich tyle, że po chwili zrobiła sobie drzemkę. 😀

Atrakcje na urodziny malucha ?

Uznaliśmy, że dobrze będzie tego dnia wybrać się na spacer po Starówce. Niby mamy ją na co dzień i to całkiem niedaleko, ale rzadko na niej bywamy. Wybraliśmy Stare Miasto dlatego, że 4 stycznia nadal mieni się światełkami, a Zozo lubi je oglądać. Nawet w deszczy znaleźliśmy urok śpiewając Deszczową piosenkę i wystukując rytm spadających kropel.

urodziny malucha w domu
mama Fotograf
pomysł na prezent

Po powrocie do domu zrobiliśmy przegląd wszystkich puzzli, gier i układanek edukacyjnych. A na koniec wszyscy ułożyliśmy się w łóżku w sypialni na bajkowe kinowanie. Leżąc z nią wiedzieliśmy, że to był udany dzień dla nas wszystkich. Wiedzieliśmy też, że zbliżyliśmy i poznaliśmy się jeszcze bardziej.

W przyszłym roku planujemy wyjechać rodzinnie. Może ciepłe kraje? Zdecydowanie większe możliwości pokazania małej różnorakich atrakcji. Urodziny zimą niestety mają swoje małe ograniczenia.

córeczka tatusia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *