Kadzidła z polnych ziół

Kadzidła z polnych ziół, które możesz sama przygotować i oczyścić nimi dom. Łąki, pola właśnie mienią się barwami polskich ziół. Kuszą, aby zabrać je do domu. Tym razem warto ulec i przygotować z nich kadzidełka.

„Smużenie” inaczej okadzanie znane jest od setek lat. Nieodzowne w ludowej medycynie, a także obowiązkowe w trakcie rytuałów czy ceremonii religijnych. Doskonale znamy je z obrzędów kościelnych.

nawłoć
nawłoć
krwawnik
W jakim celu stosować kadzidła w domu?

Pierwszy powód jest prozaiczny, aby wprowadzić przyjemną atmosferę i zapach 🙂 Idąc dalej, zmienić energię w otoczeniu, zwiększyć jej przepływ.

Po drugie ziołowe kadzidła, dzięki swoim właściwościom, oczyszczają powietrze, są antyseptyczne, detoksykacyjne. Dawniej używane w szpitalach, miejscach publicznych.

Ziołowe pałeczki doskonale się sprawdzą w trakcie rytuałów relaksacyjno-urodowych. Idealne na babskie wieczory. Zdecydowanie dodadzą im magii…

Inspiracją był dla nas ziołowy domek, który odwiedziłyśmy będąc w Talaria Restort & SPA. O jego właściwościach i o nim możecie poczytać w naszej relacji z pobytu. To świetne miejsce na babski wypad niedaleko od Warszawy i tak się składa, że niebawem wracamy tam ponownie.

Z jakich ziół przygotować smugowy kij?

Możesz wykorzystać większość polnych ziół: doskonały jest krwawnik, nawłoć, kwitnąca mięta, rumianek, lawenda, tymianek, a także igły sosnowe. Każde z nich ma swoje właściwości oraz specyficzny zapach, dlatego warto eksperymentować i znaleźć coś idealnego dla siebie. Należy pamiętać, że nie każda roślina ma przyjemny zapach. Nam kadzidełka towarzyszą od lat. Aga odkąd pamiętam namiętnie paliła je w domu. Jednak kadzidła z polnych ziół w tym roku przygotowałyśmy pierwszy raz i samodzielnie.

Jak samodzielne przygotować kadzidła z polnych ziół?
  • Zebrane zioła przesusz delikatnie przez dwa dni.
  • Zwiń je w małe bukieciki, możesz mieszać zioła dowolnie.
  • Użyj naturalnego sznurka, on też będzie się spalał.
  • Zawieś w przewiewnym miejscu do zupełnego wysuszenia.
Jak używać kadzideł?

Smużenie kadzideł jest bardzo proste. Wystarczy podpalić koniec kija, zdmuchnąć ogień, w taki sposób, żeby zioło cały czas się żarzyło. Warto przygotować jakieś naczynko, aby je odłożyć.

Najbardziej popularne kadzidła na świecie

Palo Santo – „święte drzewo” pochodzi z Ameryki Południowej. W Polsce sprzedawane w formie niewielkich, ale grubych drewienek o jasnobrązowym kolorze często przyozdobione w kryształy i kwiaty. Miękki cytrusowy aromat ma właściwości relaksacyjne, wprawia w lepszy nastrój. Wpływa na nasze ciało i duszę.

Biała Szałwia naturalnie porasta teren Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Zioło używane najczęściej w rytuałach oczyszczających, ma za zadanie usunąć złą energię i otworzyć na nową lepszą wibrację. Używa się jej przed ceremonią, medytacją, modlitwą. Jej woń bardzo przypomina kościelne kadzidła, pobudza wszystkie zmysły.

Palenie ziół może być zwyczajną, przyziemną czynnością lub nabrać ceremonialnego charakteru. Wszystko zależy od nas 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *