• autorki bloga

Bobasowe podróże – skąd, dlaczego i po co?

Witamy Was na blogu Bobasowe podróże!

Skąd ta nazwa?

team bobasowe podróże

Zaczynając od początku, strona bobasowepodroze.pl miała być tylko moim pamiętnikiem. Nie pamiętam już skąd się to wzięło, ale od zawsze razem z moim partnerem wołamy do siebie nawzajem „Bobas”. Podłapała to rodzina, podłapali to znajomi i tak już zostało.

Uwielbiamy podróżować, więc już wiecie skąd drugi człon nazwy. Jednak zabierałam się to tego projektu tak długo, że w końcu odpuściłam. I dobrze! Teraz wiem, że to była najlepsza decyzja. Życie tak wszystkim pokierowało, że pewnego niespodziewanego dnia, podczas babskiego wyjazdu z przyjaciółką z dzieciństwa, postanowiłyśmy zająć się tym na poważnie. Wtedy byłam sama, teraz mamy łącznie czwórkę bobasów i to właśnie dla nich chcemy tworzyć tego bloga. A nazwa jest tym bardziej trafiona!

Dlaczego? 

Czym powinien być blog? Geneza mówi, że to codzienny pamiętnik. I w tym cała zabawa. Codziennie nie będziemy Was raczyć kolejnymi głupotami z naszego życia, ale zdecydowanie dosyć często. Blogowanie polega na tym, żeby pamiętać! Jako fotograf twierdzę, że to co na zdjęciach buduje naszą pamięć, o tym jak rzeczy się miały i wyglądały. Zdecydowanie nie pamiętałabym, jak bawiłam się na mojej Pierwszej Komunii, czy jak wyglądał mój Chrzest, gdyby nie zdjęcia.

Po co?

autorki bloga

Jesteśmy w takim momencie naszego życia, w którym czerpiemy z niego jak najwięcej się da i żyjemy jego pełnią. A przynajmniej staramy się pogodzić potrzeby nasze, z potrzebami naszych kochanych pociech i partnerów. Latamy, biegamy, testujemy, podróżujemy, poznajemy świat. Za 20 lat chciałybyśmy móc tu wejść i przypomnieć sobie te wszystkie momenty. Skończyłyśmy już 30 lat, mamy fajne prace i pełne rodziny, więc to jest jeden z tych małych prezentów dla samych siebie 🙂 Wiele rzeczy nas omija i przelatuje nam koło nosa, zbyt wiele.

Miłego Dnia

Aga i Ewa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *