Dekoracje świąteczne w kielichach. Pomysł na piękny prezent.

wpis w: Jak zająć malucha, Uczycielka | 0

Dekoracje świąteczne w kielichach podpatrzyłam u znajomej i od razu wiedziałam, że muszę takie mieć na moim świątecznym stole ze słodkościami. Postanowiłam udekorować nimi „candy bar”.

Wyszukałam tutriale w sieci i zaczęłam kompletować potrzebne gadżety. Okazuje się, że większość z nas ma w swoich domach jakieś malutkie dodatki, które pięknie ozdobią taką szklaną kulę.

Dekoracje świąteczne w kielichach, co potrzebujecie do wykonania?

 • Szklane kielichy, które możecie kupić przez Internet, choć trochę strach jako, że w transporcie mogą je uszkodzić. Kupicie je również w sklepach Kik, Tedy, a najtaniej w „wszystko po 5 zł”. Tam znalazłam moje.
 • Kielichy lub słoje mogą posłużyć jako podstawy pod świece. Możecie włożyć do nich świecące druciki ledowe i zamienić je w lampiony. Pomysłów jest wiele.
 • Sypki, sztuczny śnieg. I tu od razu mała podpowiedź, nie bierzcie tego zupełnie miałkiego, ponieważ poobkleja Wam szkło od środka. Ja takiego użyłam do kielicha z dziewczynką na kuli śniegu, ponieważ chciałam mieć efekt szronu na ściankach. Do dwóch pozostałych wykorzystałam ten nieco większy śnieg.
 • Tektura, drewienka, podstawki, które wykorzystacie jako podstawę. Wycinacie koło odrysowane od kielicha, dodajecie mały margines, do którego później przykleicie sznurek i wycinacie. Drewienka lub małe podstawki tekturowe potrzebne są do przymocowania figurek, choinek i tego, co ma się znaleźć w środku. Ważne żeby umieścić je na lekkim podwyższeniu, aby po nasypaniu śniegu były widoczne.
 • Figurki, choinki, kule śnieżne, szyszki, w zasadzie wszystko, co przyjdzie Wam do głowy i uznacie za fajne 🙂 Materiały te znajdziecie wśród Waszych ozdób choinkowych albo w sklepach, o których wspominałam wyżej .
 • Klej na gorąco do przymocowania i zamknięcia naszego kielicha.
 • Świece, najlepiej grube i dobrane kolorystycznie do Waszych potrzeb.
 • Sznurek dekoracyjny, do wykończenia i ozdobienia naszej podstawy. Ja wybrałam jutowy, ponieważ będzie dominował u nas element drewna i świeżej choinki, ale możecie użyć kolorowego.

Na sieci możecie znaleźć dużo inspiracji, ja wykorzystałam to co miałam w domu i znalazłam w sklepie „wszystko za 1 zł”. Udało mi się tam znaleźć cały zestaw dwie latarnie, choinki i figurki za 5 zł. WIedziałam mniej więcej jaki chce osiągnąć efekt i jak będą wyglądały pozostałe ozdoby w moim domu.

Dekoracje świąteczne w kielichach, jak wykonać?

Podstawą dekoracji jest kielich. Jeżeli chcecie mieć ich kilka, to warto kupić w różniej wielkości i kształcie, żeby ładniej się ze sobą komponowały. Najłatwiejsze do umieszczenia figurek są te bez zwężanej szyjki, czyli tak zwane koniakówki. Nie ma obawy, że dekoracje nie będą widoczne. W tym kielichu, dzięki temu, że dekoracja jest bezpośrednio na podstawce jest możliwość włączenia podświetlenia figurki. Zrobiłam mały otwór w podstawie i mam dostęp do włącznika. Pamiętajcie, żeby łącząc figurkę z tekturką, posmarować klejem również wokół włącznika, żeby potem nie wypadł tym otworem śnieg.

Do tych, które mają zwężenie wykorzystałam docięte na wymiar drewienka, pieńki, które podniosły całą konstrukcje i sprawiły, że jest bardziej widoczna. Takie podstawy możecie wykonać z tekturki, czy innych dostępnych materiałów.

W kilku krokach, jak wygląda połączenie elementów dekoracji w kielichu.

 1. Robimy kompozycję z wybranych elementów i układamy ją tak, żeby pasowała idealnie do otworu, dzięki czemu przy wkładaniu nie uszkodzimy jej.
 2. Przymocowujemy elementy dekoracji do wyciętej z tektury podstawy. Pamiętamy, że musi mieć nieco większą średnicę niż nasz otwór, żeby później przymocować ozdobny sznurek.
 3. Pamiętamy, że wybrane figurki muszą być na lekkim podniesieniu (ja na przykład wykorzystałam korę z drzewa) żeby nie utonęły później w śniegu.
 4. Nasypujemy do kielicha śniegu, wbrew pozorom nie musi być go bardzo dużo. Wystarczy żeby pokrył nieco naszą dekorację, a nie zakrył jej. Wystarczy większa garstka.
 5. Nakładamy sklejoną konstrukcję na kielich odwracając ją do góry nogami. Dlatego tak ważne jest odpowiednio dobre przyklejenie wszystkiego.
 6. Przekręcamy kielich do góry nogami przytrzymując dokładnie podstawę z tektury, żeby śnieg się nie wysypał. Dla lepszego rozłożenia śniegu w środku, możecie delikatnie poprzechylać kielichem, ale uważajcie żeby nie poodklejać elementów.
 7. Stawiacie kielich i żeby go zamknąć dookoła przyklejacie ozdobny sznurek. To zamyka całość i daje ładny efekt wykończeniowy całości. Udanej zabawy.
dekoracje świąteczne w kielichach

Dekoracje świąteczne w kielichach, to świetny sposób na relaks, spędzenie czasu z maluchami i pobudzanie ich kreatywności. Możecie je wykorzystać do ozdobienia Waszych domów, ale też podarować bliskim na gwiazdkę. Myślę, że każdy ucieszy się z takiego prezentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *