• metoda BLW w rozszerzaniu diety

Świąteczne BLW. Co na Wielkanoc.

Kiedy na świecie pojawiają się nasze małe zajączki, święta przybierają nową postać. Przestajemy się skupiać na odpoczynku, a staramy się sprawić, aby ten czas był wyjątkowy właśnie dla nich. Polskiej Wielkanocy nieodzownie towarzyszy kulinarna rozpusta. I to jest to czego najbardziej oczekujemy i uwielbiamy. Nasz pomysł na świąteczne BLW, mam nadzieję dodatkowo Wam ten czas umili.

dieta malucha, maluca lubi wybrór

Na smaki z wielkanocnego stołu często czekamy cały rok. Ah, ten maminy barszczyk chrzanowy, w żadnym innym okresie nie smakuje tak wybornie. Nasze zmysły okraszane są wyjątkową atmosferą. Nie możemy nasze maluchy pozbawić tych wszystkich doznań. Na pewno znajdzie się coś, co możemy im zaserwować prosto z naszego talerzyka. I tu metoda BLW okazuje się być idealnym rozwiązaniem.

Jak przygotować świąteczny poczęstunek z BLW?
świąteczne BLW

Dbając o dietę niemowlaka, powinniśmy przemyśleć świąteczne posiłki. Babciom będzie miło, jak znajdziemy na ich stołach coś dla wszystkich wnucząt. My również będziemy czuć się bardziej komfortowo, jeżeli przygotujemy sobie wcześniej zarys menu 🙂 Odkąd rozszerzam dietę metodą BLW nie martwię się o postać posiłków, nie muszę wszędzie wozić blendera. Istotny jest jedynie skład. Jednym z założeń metody jest przekonanie, że maluch je chętnie to, co inni. Musimy, więc upodobnić jego dania do naszych. Niestety ciężkostrawna pieczeń nie może znaleźć się na jego stoliczku. Z tej przyczyny Bartusiowi przygotowuje pasztecik z cielęciny. Dostanie go w kawałeczkach z dodatkami podobnymi do naszych, np. zielony ogórek i ziemniaczki.

A co z białym barszczem czy żurkiem? Postaram się okrasić nim delikatnie ziemniaczki, ale tylko dla zapachu i posmaku. Maluch dostanie swoje wielkanocne jajeczko, ze względu na alergię, będzie ono przepiórcze. Idealne do małej rączki. Jeżeli na waszych stołach zagości pieczona kaczka, indyk, jakieś gotowane mięsko ,możecie oderwać coś dla bobasa. Zapewne skończy się jedynie na żuciu. Struktura mięsa często jest za trudna do pokonania.

Świąteczne BLW – słodkości…
Święta wielkiej nocy

Właśnie dla nich porzucamy na święta wszelkie diety! Kajmak, mazurek, serniczek, babka… A nasz zajączek może dostać do łapki małą babeczkę. Lepiej przygotować ją samodzielnie z wyselekcjonowanych produktów. Świetnie sprawdzają się wypieki z bananem i wartościową mąką. Można upiec ciasteczka owsiane lub jaglane kokosanki. Stoły zazwyczaj uginają się pod owocami. Maluszek spokojnie może się nimi delektować. Podsumowując, świąteczny stół daje nam dużo możliwości.

Pamiętajcie o śliniakach 🙂 ! Wesołego ucztowania z maluchami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *