• mydło usuwa pasożyty

Pasożyty, jak z nimi wygrać. Obcy atakują!

wpis w: Amiszowo, Naturalnie zdrowi | 0

Mamo, coś mnie swędzi , piecze!

No i się zaczęło. Panika. Zaatakowali nas obcy. Robale! Pasożyty! Mnie jako ukochanej mamusi przypadło w udziale zaglądanie do pupy. Oględziny, to pierwszy etap diagnozy. Niestety nic nie było widać. Miałam cichą nadzieję, zobaczyć przeciwnika, a tu nic… Intuicja jednak podpowiedziała mi, aby poczekać i w środku nocy sprawdzić jeszcze raz. Na spotkanie wyszedł mi jeden, mały, wijący się owsik. I tylko tyle! Zapewne cała armia jest w środku. Przez całą noc walałam się po łóżku, obmyślając taktykę walki z owsicą. Wojna miała być długa i krwawa. Setki trupów, jak nie tysiące, miało paść.

Nadszedł poranek, dzień pierwszy. Szklanka kwasu z ogórków na start i seria pytań. Syniu, piecze coś, swędzi, boli brzuszek? Wszystkie odpowiedzi były negatywne. I już po wojnie. Owsiki nie dały więcej o sobie znać. Mądry pediatra wyjaśnił mi co zaszło. Piotruś ma na tyle silną florę bakteryjną (tu znajdziesz Jak wzmacniać florę jelitową), że zwalczył owsicę sam. Pasożyty nie miały szans rozwoju w jego jelitach. Jeżeli raz przekroczy się próg tajemnej wiedzy o pasożytach, ciężko o nich zapomnieć. Tak naprawdę przeraziło mnie, że coś może grasować w ciele moich maluchów. Zaczęłam zgłębiać temat. Wielokrotnie spotkałam się z opinią parazytologów, matek oraz naturopatów, że dzieci powinno odrobaczać się raz w roku, że większość dzieci coś ma. Objawy pasożytów są często lekceważone przez rodziców, a nawet pediatrów. Przy czym mają szerokie spectrum.

Przykładowe objawy posiadania pasożytów:

  • wysypka, egzema
  • ból brzucha, wymioty, biegunki
  • smoliste stolce
  • nerwowość
  • zgrzytanie zębami ( bruksizm)
  • nadmierne wydzielanie śluzu, katar
  • nocny kaszel i słaby sen
  • anemia i bladość skóry
  • brak apetytu
  • łaknienie słodkości.

Czy wiemy z czym walczymy?

Każdy gatunek robaków daje swoiste objawy. Dobry parazytolog pomoże je usystematyzować. Z pomocą idą badania kału, lecz ich wyniki często są negatywne. Lekarz może również zlecić badania krwi.

Dlaczego pasożyty nam szkodzą ?
Niestety nie żyjemy z obcymi w symbiozie. Toksyny robaków czy pierwotniaków obniżają sprawność psychofizyczną. Wpływają na naszą psychikę, zachowanie, gusta kulinarne. Mogą powodować choroby psychiczne oraz nowotworowe, o czym mówił prof. Wiąckowski. Zjawiska te nie są dobrze zbadane przez medycynę konwencjonalną.

Profilaktyka czyli jak wystrzegać się robali i eliminować pasożyty.

mycie rąk zwalcza pasożyty

Po pierwsze, obsesyjne mycie rąk, to kluczowa zasada. Dodatkowo po przebywaniu w centrum handlowym lub publicznej toalecie dobrze zdezynfekować ręce specjalnym płynem, żelem. Oduczamy dzieci trzymania palców w buzi.
Jemy tylko dobrze umyte warzywa i owoce.
Wprowadzamy do diety produkty, których nie lubią pasożyty.
Tępimy szczury, myszy i muchy w naszym domu.
Nie pijemy wody z kranu czy wanienki.
Nie kąpiemy dzieci z dziećmi sąsiada.
Można wprowadzić zasadę zmiany ciuszków i bielizny po powrocie z przedszkola i szkoły.
Raz w tygodniu zmieniamy ręczniki, co dwa tygodnie pościel.
Do wycierania można używać pieluszek tetrowych, które codziennie wrzucamy do kosza z brudną bielizną.
Możecie rozważyć profilaktyczne kuracje np. ParaProtex, Paranil lub Vitaklenz for kidz.
Dla dzieci opcją jest podawanie czosnku w tabletkach.

Kilka naturalnych, alternatywnych kuracji na pasożyty.

Jednym ze sposobów wykrywania i leczenia pasożytów jest biorezonans. Osobiście nie jestem do tej metody przekonana. W tym momencie swojego życia nie kupuje tego. Oczywiście nie zamykam się na żadne alternatywne, naturalne metody, wręcz przeciwnie jestem ich zwolenniczką. Biorezonansu nigdy nie wypróbowałam na sobie ani na dzieciach stąd mój sceptycyzm. Natomiast Aga zdecydowanie by Wam tą metodę poleciła, ponieważ korzystała z niej i widziała pozytywne efekty. Jednak o tym dowiecie się w innym poście.

Czego nie lubią pasożyty?
Bardzo skutecznym ziołem w przypadku glisty jest świeży czosnek niedźwiedzi.
Natomiast przywry nie tolerują wrotyczu( wywaru lub nalewki).
Większość mieszanek ziołowych zawiera także zielone łupiny orzecha.

Mieszanka Czyste jelita
50 g goździków
woda
50 g czarnuszki
50 g lnu
Wszystkie składniki mielimy i mieszamy. Stosować przez 3 dni na czczo, popijając dużą ilością wody. 3 łyżeczki na około 50 g wagi ciała, dla dziecka 1-2 łyżeczki.

Mieszanka dr Clark
100 g siemienia lnianego
10 g goździków
Zmielić w młynku do kawy składniki na proszek. Przyjmować 2 łyżki mieszanki przez 3 kolejne dni rano na pusty żołądek. Można wymieszać z ciepłą wodą. Zrobić trzy dni przerwy i powtórzyć.

Kuracja Siemionowej.
½ kilograma buraków
½ kilograma marchewki
garść rodzynek
garść suszonych moreli
łyżka miodu (najlepiej z nawłocią)
Drobno pokrojone warzywa zalej wrzątkiem. Lekko nad powierzchnię jarzyn. Na koniec dodaj suszone owoce. Całość zagotuj. Do wystygniętej mikstury dodaj łyżkę miodu, wymieszaj i odstaw na 12 h. Po odstaniu przecedź wywar. Pij 3 razy dziennie przed posiłkiem przez 4 tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *